En stor del av Portugal lägret är avverkat. Det har varit riktigt fint, framförallt så har jag fått springa en del OL vilket gör gott för själen.
Kunde springa E1 och E2 på POM riktigt, fick sedan ont i benhinnorna på E3, valde att avbryta i tid. Det har blivit bättre och bättre sedan dess och jag har kunnat springa en hel del.
Under POM helgen bodde vi i Portalegre där vi troligtvis bodde i Portugals kallaste boende. Det kanske är kallt i Sverige, men där behöver man i alla fall inte sova med mössa och vantar.


Nu bor vi på ett riktigt fint boende i Evora där vi har tränat några dagar nu. Imorgon är det dags för tävling igen, har bestämt mig för att köra fullt ut imorgon på medeln. Kan bli kul det.

Det finns kartor från lägret i kartpärmen. Såklart.